Rower w każdym mieście

Duże europejskie miasta z całą pewnością można porównać do dżungli. Tutaj także trzeba się bardzo pilnować, a poza tym w gąszczu zakorkowanych ulic ciężko się poruszać. Zwłaszcza w godzinach szczytu jest to nie lada wyzwanie. Z tego między innymi powodu rowery miejskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Wielu mieszczuchów sprawia je sobie na własność, ale z uwagi na brak miejsca do przechowywania rośnie też liczba wynajmujących jednoślady. Każdy kto może wykorzystuje je jako alternatywny środek transportu do pracy, szkoły czy na zakupy.

Rower szybszy od samochodu

Zmorą współczesnych miast są korki. Najdłuższe i najbardziej uciążliwe mają miejsce w porannych i popołudniowych godzinach szczytów. Wówczas nawet piesi poruszają się czasami szybciej. Bardzo dobrą alternatywą dla tych, którzy nie chcą utknąć w samochodzie czy autobusie są właśnie rowery miejskie. W wielu polskich miastach sieć dróg rowerowych jest już naprawdę gęsta. A nawet jeżeli nie obejmuje jeszcze wszystkich strategicznych miejsc, to zapewne rowerem i tak dojedzie się szybciej niż dużym samochodem.

Przy okazji spalając kalorie

Trudno zaprzeczyć, że prozdrowotny aspekt także ma tu spore znaczenie. Polskie społeczeństwo bardzo szybko dogania zachodnich sąsiadów w statystykach dotyczących otyłości, nadwagi i chorób układu krążenia. Ludzie ruszają się zdecydowanie za mało, co przekłada się na pogarszający się stan zdrowia. Zamiana samochodu na autobus, a konkretnie codzienne chodzenie na przystanek, to już sporo. Jednak osoby, które postawią na regularną jazdę na rowerze, zyskają znacznie więcej. Wzmocnią mięśnie i kości, dotlenią się, a do tego będą regularnie odreagowywać stres. Jeżeli komuś to nie wystarcza, można jeszcze wspomnieć o silniejszym sercu, obniżeniu ciśnienia, zwiększeniu pojemności płuc i sprawniej funkcjonującym mózgu. Warto zatem zainwestować w rowery miejskie dla całej rodziny. I dać dzieciom oraz innym krewnym dobry przykład. Najtrudniej jest zacząć, potem z roweru ciężko zrezygnować nawet zimą.

Sprawdź również:
https://rower.com.pl/rowery-miejskie-851

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s