Szybkie pieniądze na pokrycie straty

Bank nie udzielił Ci kredytu, a właśnie zepsuła się pralka, lub samochód wydał ostatnie tchnienie? A może sąsiedzi zalali Twoje mieszkanie, lub dziecko uszkodziło rower kolegi? Co robić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pieniędzy na pokrycie kosztów napraw lub zadośćuczynienia?

Najlepiej spytać rodziców, kuzyna, kuzynkę, ciocię lub wujka o możliwość finansowego wsparcia. Jeśli rodzina jednak nie udzieli nam z jakiegoś powodu pomocy, to pozostaje poszukanie alternatywnego rozwiązania. Może nim być pożyczka uzyskana w instytucji pozabankowej – szybka, dostępna niemalże od ręki. Obecnie, kiedy rynek pożyczek jest dobrze kontrolowany, jest to dobre i bezpieczne rozwiązanie. Gdy problemy nas przytłaczają czasem pożyczka staje się koniecznością.

Warto wiedzieć, że niezależnie od tego, czy jest to kredyt, czy chwilówka, możemy z niej zrezygnować w określonym czasie (najczęściej czternastu dni od jej pobrania). To dobra opcja dla niezdecydowanych. Pożyczkę można także spłacić szybciej, czyli ją nadpłacać. To najlepsze oraz najbardziej efektywne rozwiązanie. Bądźmy jednak rozsądni w naszych decyzjach i unikajmy pobierania pożyczek drogich i kłopotliwych. To na pewno nam się opłaci i zmniejszy ilość finansowych kłopotów, z jakimi  zmagają się niektórzy po wzięciu pożyczki z niezaufanego źródła. A na przyszłość, najlepszym wyjściem będzie po prostu stworzeniu funduszu finansowego z własnych oszczędności, przeznaczonego właśnie na czarną godzinę – na niespodziewane sytuacje, wypadki losowe i inne zdarzenia wymagające poniesienia większych niż zazwyczaj wydatków.

Advertisements